1. TEK OBČINE MENGEŠ

Kolesarsko društvo Mengeš je v soboto, 8. novembra organiziralo 1. tek Občine Mengeš. Na pobudo župana, da je v Mengšu veliko tekačev, smo se v društvu odločili organizirati še tekaško prireditev.
Čeprav smo morali spremeniti del proge, zaradi obilice dežja, je bila udeležba zelo velika. Na startu je bilo 210 tekačev, zelo veliko je bilo Mengšanov. Najprej so startali otroci na 600 metrski progi, nato pa tekači na 5 in 10 km. Najhitrejši na 10 km progi je bil Matej Beke (Slovenska vojska), med ženskami pa Tina Švajger Sivec. Na 5 km progi je med moškimi slavil Tomo Petek in Tija Senica med ženskami. Pripravili smo tudi nagrado za najštevilčnejšo skupino, katero si je prislužila ekipa - Center zdravja in zabave iz Mengša.
Po odzivu tekačev nam je ta prireditev zelo dobro uspela. Po besedah urednika Prijavim.se, so tekmovalci nasmejani pritekali v cilj in to je največja pohvala za organizatorja.

Vsem donatorjem se lepo zahvaljujemo, da so nam omogočili organizirati tekaško prireditev.

Tekst: Primož Jeretina